BG EN

Вулканът Килауеа на Хаваите започна да изригва

Америка

Вулканът Килауеа на Хаваите започна да изригва

8720
на 06.01.2023
Вулканът Килауеа на Хаваите започна да изригва
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вулканът Килауеа на Хаваите започна да изригва, предаде Асошиейтед прес, като се позова на Геологическата служба на САЩ. 

препоръчано

Върхът на Килауеа се намира на територията на националния парк "Вулканите на Хавай" и е далеч от жилищните квартали.

Килауеа е един от най-активните вулкани в света. За последен път той започна да изригва през септември 2021 г., като активността му продължи 16 месеца. В края на ноември на Хавайските острови имаше два вулкана, които изхвърляха лава един до друг в продължение на две седмици, като Мауна Лоа изригна за първи път от 38 години насам. И двата вулкана утихнаха приблизително по едно и също време. 

По-рано през деня Геологическата служба на САЩ повиши нивото на тревога за Килауеа поради признаци, че магмата се движи под повърхността на върха, което е индикация, че вулканът може да изригне.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК