BG EN

Във Флорида започва разследване срещу производителите на COVID ваксините

ЧАС ПИК

Във Флорида започва разследване срещу производителите на COVID ваксините

41378
на 24.12.2022
Във Флорида започва разследване срещу производителите на COVID ваксините
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Върховният съд на Флорида одобри искането на губернатора на щата Рон ДеСантис да бъде определен състав, който да разследва фармацевтичните компании, разработили ваксини срещу коронавируса във връзка с "възможни нередности по линия на страничните ефекти".

препоръчано

Губернаторът от Републиканската партия поиска още в началото на този месец да започне разследване спрямо производителите на ваксините, чиито странични ефекти "са отнели живота на десетки души", информира в-к "Ню Йорк пост".

В мотивите си ДеСантис се позовава на доклад от Департамента по здравеопазване на Флорида, в който се отбелязва за нараснали случаи на инфаркти при мъже между 18 и 39 години близо месец след поставянето на първата доза.

По този начин, с решението на Върховния съд на Флорида, срещу компаниите "Пфайзер" и "Модерна" предстои да започне разследване, както и спрямо други медицински асоциации и организации, замесени в разработването на ваксините срещу COVID-19.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК