BG EN

Във Франция започна събирането на средства за възстановяването на катедралата „Нотр Дам”

Европа

Във Франция започна събирането на средства за възстановяването на катедралата „Нотр Дам”

18721
на 16.04.2019
Във Франция започна събирането на средства за възстановяването на катедралата „Нотр Дам”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавният фонд за запазване на културното наследство на Франция стартира набирането на средства за възстановяването на катедралата „Нотр Дам” в Париж, която се запали снощи, съобщава РЕН ТВ.

препоръчано

Медията се позовава на появилия се на сайта на фонда раздел: ”Да спасим Нотр Дам”.

Уточнява се, че всеки желаещ може да направи дарение от 50 до 599 евро или да посоча каквато иска друга сума. Също така има възможност за предоставяне на средства ежемесечно.

„Всички дарения ще бъдат изцяло предоставени за катедралата „Нотр Дам”, отбелязват от фонда.

Огънят унищожи прочутата кула и част от покривната конструкция на катедралата. Пострадала е и вътрешната част.

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК