BG EN

Външните министри на Русия и Япония започнаха преговори в Токио

СВЕТЪТ ДНЕС

Външните министри на Русия и Япония започнаха преговори в Токио

6475
на 20.03.2017
Външните министри на Русия и Япония започнаха преговори в Токио
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министрите на външните работи на Руската федерация и Япония – Сергей Лавров и Фумио Кишида – започнаха преговори в Токио за спорните Курилски острови, съобщава вестник „Коммерсант“.

препоръчано

Кишида подчерта, че има готовност да обсъди с руския си колега въпросите, свързани със съвместните икономически дейности на южните острови. „Взимайки под внимание проведените неотдавна в Токио първи консултации по този въпрос, се надявам, че можем да говорим за съвместна икономическа дейност“, подчерта японският дипломат, допълвайки, че след посещението на руския президент Владимир Путин в страната през декември 2016 г. двустранните отношения продължават да се развиват активно. 

Откривайки преговорите, Сергей Лавров заяви, че постигането на обща позиция по международните и регионалните въпроси е важно както за Москва, така и за Токио. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК