ГОРЕЩО
Изпратиха ПИСМО до премиера Радев с предложения как да се сложи край на зверските катастрофи по пътищата
Колтуклиева: Някой направи Демерджиев за смях - ето защо
ЕКШЪН ВЪПРОС: Влизали ли са криминално проявени типове на посещение при Иван Демерджиев в МВР (ВИДЕО)
Кой лъже за пътуванията на Пеевски - Емил Дечев или Иван Демерджиев
РАЗБИВАЩО! Искра Михайлова срина ръководството на парламента заради клеветите и лъжите по адрес на Пеевски: Жалка процедура! Казахме на българските граждани да не пътуват, защото ги следят (ВИДЕО)
Дипломатът е завършил люпилнята на КГБ в Москва
Братовчедът на външния министър Николай Младенов се е облажил с апетитния пост посланик на България в Бразилия. Името на Чавдар Николов се завъртя още през пролетта като най-сигурната кандидатура за родината на Дилма Русеф. Посветени в кадровата политика на Външно обаче бяха скептични, че след подетата от Младенов чистка на агенти на ДС в дипломатическите мисии, Чавдар Николов ще остане фаворит за поста, въпреки че се води от кариерата.
Източници на ПИК твърдят, че назначението му е станало в нарушение на правилата във Външно министерство. Направо от братска Хавана, където е бил до сега посланик, роднината на министъра е излетял за Бразилия. Трябвало е след кубинския си мандат задължително да се върне в България и да замине на нов мандат след инструктаж и престой във Външно. Колеги на Николов твърдят, че на Острова на свободата основното му занимание било да обикаля игрищата за голф. В средата на 90-те години на миналия век е бил наш посланик в Бразилия. Завършил е Института за международни отношения в Москва, известен като „люпилнята на КГБ”.
На официалната страница в Интернет на българското посолство в Бразилия новото назначение все още не е отразено. Посетители все още могат да прочетат безумното обръщениe на предишния първи дипломат Николай Цачев: „Пожелавам на всички посетители на сайта добро настроение и много положителни емоции с нас!”
Във Външно иронично коментират, че с назначението на братовчед си министър Младенов е забравил за обещанията, че ще има “отхлупване” на системата, “бързата писта” за грамотни и кадърни млади дипломати. препоръчано


