Въоръжените мъже, отмъкнали 30 000 лева от игрална зала в Генерал Тошево, остават в ареста
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ ще поиска Районната прокуратура в Генерал Тошево за двамата мъже, извършили въоръжен грабеж в игрална зала. Задържаните са известни на полицията и имат присъди за други грабежи и палежи. По време на грабежа в игралната зала не е имало клиенти, нападнатото крупие не е пострадало, информираха от Районната прокуратура в Добрич.
Задържаните са мъже на 22 и 37 години. Срещу тях е повдигнато обвинение за грабеж в условията на съучастие. Грабежът е извършен около 03.00 часа на 29 декември, уточни говорителят на Районната прокуратура Добрич д-р Даниел Илиев.
Мъжете крадат сумата от 30 000 лв., преносим компютър и мобилен телефон. Сигналът за престъплението е подаден от крупието на игралната зала, която разполага с камери и паник бутон, но не е имала физическа охрана.
Предвиденото наказание за задържаните е от три до десет години лишаване от свобода, като за 37-годишния мъж поради предходни осъждания е възможно наказанието да достигне до 20 години. Сумата от 30 000 лв. до момента не е открита.


