ГОРЕЩО
МВР с мащабни акции срещу гонките и опасното шофиране в страната
ТРОЯНСКИ КОН! Димитър Стоянов с ШОКИРАЩО разкритие - Тагарев оголил отбраната на България, дал ракети на Украйна на своя глава
ИДВА ЛИ КРАЯТ НА ВОЙНАТА С ИРАН? Тръмп обяви ГРЪМОВНА НОВИНА
СКАНДАЛЪТ СЕ РАЗРАСТВА! Калашниците заграбили общински имот в Ботунец
ДОТАМ Я ДОКАРА: Иво Мирчев удари дъното, щом и любимите му "Господари" му се подиграват (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кибер престъпленията при определени обстоятелства може да бъдат приравнени с използването на сила или въоръжените нападения. Това се посочва в приетия от участниците в срещата на върха на Г-7 (Великобритания, Германия, Италия, Канада, САЩ, Франция и Япония) план за гарантиране на сигурността в информационното пространство.
"Ние потвърждаваме, че при определени обстоятелства действията в киберпространството може да се приравнят с използването на сила или въоръжено нападение", се посочва в документа. Подчертава се, че в този смисъл страните „могат да използват своето право на индивидуална или колективна самоотбрана".
препоръчано
Германският канцлер пристигна в Япония за срещата на Г-7
7694
на 26.05.2016
100 000 полицаи охраняват срещата на върха на Г-7 в Япония
11821
на 25.05.2016


