ГОРЕЩО
ТЕЖЪК ИНЦИДЕНТ: Две жени загинаха в катастрофа на пътя Айтос-Карнобат
ШИШКОВ ВДИГНА РЪЦЕ за незаконния град край Варна: Историята е много оцапана
НАПРЕЖЕНИЕ: Синдикатите готвят реакция, ако видят това конкретно предложение в бюджета
НЕВИННИ ЖЕРТВИ: Излезлият преди 10 дни от пандиза циганин заклал като агнета Юлиян и Дани (СНИМКИ)
ЗЛОВЕЩО! Потресаващи подробности за кървавата касапница в Угърчин
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Газпром" е изпратил писмо до европейските си клиенти, в което се опитва да ги увери, че плащането на газ в рубли не нарушава санкциите. Блумбърг публикува текста и коментира, че вероятно Москва се опитва да запази приходите си от синьото гориво.
препоръчано
Брюксел вече заяви, че плащането на газ в рубли е нарушение, а заради отказа им да плащат по този начин, доставките за Полша и България бяха спрени. Изглежда процедурата изключва Централната банка на Русия, която е санкционирана. Засега не е ясно дали писмото ще е достатъчно, за да убеди Евросъюза.


