ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Името на Хилари Клинтън беше сбъркано на билетите за студенти, които спечелиха чрез лотария място в залата, където се проведе дебата между първата жена – кандидат за президент на САЩ и нейния опонент от републиканците Доналд Тръмп.
Действително върху 350-те билета, които се раздават на печелившите като сувенир, името на Хилари беше написано Hilary, докато правилното изписване е Hillary.
Това не са официалните билети за дебата, уточни говорителката на университета „Хофстра“, където се проведе дебатът. Тези бяха напечатани в последната минута като сувенири за студентите, спечелили лотарията за места в залата, уточни тя.
Университетът Хофстра е основан през 1935г. Той вече е организирал дебати между кандидатите за президент през 2008 и 2012 г. Частното учебно заведение се намира в Лонг Айлънд, на около 40 км. източно от Ню Йорк и в него учат около 11 000 студенти.


