BG EN

Генералният секретар на ООН е отвратен от химическата атака в Сирия, но зове за сдържаност

Близък изток

Генералният секретар на ООН е отвратен от химическата атака в Сирия, но зове за сдържаност

14962
на 07.04.2017
Генералният секретар на ООН е отвратен от химическата атака в Сирия, но зове за сдържаност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш прикани страните, замесени в сирийския конфликт, към сдържаност, за да не утежняват допълнително положението на сирийския народ, съобщи Ройтерс.

"Предвид опасността от ескалация, призовавам към сдържаност, за да се избегнат всякакви действия, които биха задълбочили страданието на сирийския народ", каза той в комюнике, след като въоръжените сили на САЩ нанесоха по нареждане на президента Доналд Тръмп ракетни удари срещу сирийска авиобаза, откъдето се предполага, че е била предприета химическа атака.

Според Гутериш "единственият начин за слагане на край на този конфликт е политическото му уреждане", предаде Франс прес.

Генералният секретар на ООН заяви, че е изпитал отвращение, когато е узнал за химическата атака в сирийския град Хан Шейхун, която САЩ използваха като повод да нанесат ударите, предаде ТАСС. 

"Трябва да бъде понесена отговорност за подобни престъпления в съответствие с международните норми и резолюции на Съвета за сигурност", каза Гутериш. Той не уточни дали смята действията на САЩ за отговарящи на тези изисквания.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова с последни новини за провала с бюджета: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова с последни новини за провала с бюджета: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК