Геният на Меси подлуди Аржентина, Уругвай и Колумбия също празнуват

19872
на 11.10.2017

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Феноменално! Това е точното определение за представянето на Лионел Меси в мача на истината за Аржентина срещу Еквадор. "Гаучосите" се нуждаеха от задължителна победа при гостуването в Кито, за да се класират за финалите на световното първенство и я постигнаха благодарение на най-добрия футболист на планетата. Меси заби хеттрик и Аржентина спечели с 3:1, въпреки че получи гол още в 1-ата минута. Така съставът на Хорхе Сампаоли събра 28 точки и финишира на трето място в крайното класиране, гарантирайки си директна виза за шампионата в Русия догодина.

Същото сториха Уругвай и Колумбия. И двата тима минаха през напрегнати моменти в последните си двубои, но взеха своето и ще са сред участниците на Мондиал 2018. "Урусите" получиха ранен гол от аутсайдера Боливия, но после Единсон Кавани и Луис Суарес разкъсаха защитата на гостите и изведохадвукратните световни шампиони до победа с 4:2 и второ място в подреждането в зона КОНМЕБОЛ.

В предишните си гостувания Аржентина спечели едва 10 от възможни 24 точки и не вкара нито един гол на чужд терен в квалификациите от началото на годината. Освен това, “гаучосите” загубиха на “Монументал” от Еквадор и това бе още една причина домакините да излязат със самочувствие срещу суперзвездите на Хорхе Сампаоли.

Селекционерът на “албиселесте” остави на пейката Пауло Дибала, Евер Банега и Мауро Икарди. Той заложи на схемата 3-4-2-1, като Меси и Анхел ди Мария действаха зад изнесения в предни позиции Дарио Бенедето, а в средата на терена играеха Енцо Перес, Едуардо Салвио, Лукас Билия и Маркос Акуня. Тримата бранители пред Серхио Ромеро бяха Хавиер Масчерано, Габриел Меркадо и Николас Отаменди.

Наставникът на Еквадор Хорхе Селисо отново гласува доверие на ветерана Роберто Ордонес в атака. За 32-годишния нападател това бе едва втори мач с екипа на националния отбор. Той бе предпочетен в титулярния състав пред Фелипе Кайседо.

Аржентинците едва ли са си представяли подобно начало, но още в 40-ата секунда Серхио Ромеро трябваше да вади топката от мрежата си. Ромарио Ибара и Ордонесе размениха подавания в наказателното поле, след което Ибара стреля технично в далечния ъгъл и хвърли в екстаз публиката на стадиона в Кито.

Попадението беше истински шок за гостите, но Меси бързо взе нещата в свои ръце и показа, че няма да допусне Аржентина да остане извън финалите на мондиал за пръв път от 1970 година. С всяко свое докосване до топката Лео даваше да се разбере, че това е неговата вечер. В 7-ата минута той изведе на скорост Ди Мария, но последвалото центриране не стигна до Бенедето. Малко по-късно крилото на Пари Сен Жермен още веднъж се озова на добра позиция, но отново не взе най-правилното решение.

В 12-ата минута Меси напредна и подаде на Ди Мария, който веднага му върна топката и “десетката” елегантно я чукна под плонжа на Максимо Бангера. При следващата добра атака на гостите Меси изскочи сам срещу вратаря на Еквадор, но той спаси. Бангера обаче нямаше какво да стори в 20-ата минута след поредното майсторско изпълнение на аржентинския маестро, който открадна топката от противников защитник и с мощен шут под гредата вкара втория си гол в мача.

С преднина в резултата, Аржентина заигра по-спокойно, но домакините нямаха никакво намерение да се предават. Те опитваха основно центрирания от фланговете и създадоха няколко разбърквания пред Ромеро. В 32-ата минута Ди Мария беше близо до трети гол за “гаучосите” но Бангера изби в корнер. След центрирането от ъгловия удар най-високо в наказателното поле скочи Меркадо, но изстрелът му с глава бе твърде слаб, за да затрудни Бангера.

В края на полувремето Хосе Севайос от домакините се контузи и на неговото място влезе бившият нападател на Уест Хам Енер Валенсия.

Еквадорците излязоха пределно мотивирани за второто полувреме и се постараха да притиснат гостите в тяхната половина. Към вратата на Ромеро отново заваляха центрирания, но те не доведоха до напрежение за тима на Сампаоли, предава Спортал. В 62-ата минута геният на Меси блесна с пълна сила и всички въпросителни около класирането на Аржентина паднаха. Лео беше обграден от трима бранители, но запази топката и с перфектен прехвърлящ удар направи безпомощен Бангера.