BG EN

Георги Кадиев: Имам визия за това от какво се нуждае София и амбиция да го постигна

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Георги Кадиев: Имам визия за това от какво се нуждае София и амбиция да го постигна

7788
на 15.10.2015
Георги Кадиев: Имам визия за това от какво се нуждае София и амбиция да го постигна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кандидатирах се за кмет на София, защото считам, че имам нужните качества необходими да постигна управление в полза на гражданите. Това заяви в ефира на Нова телевизия кандидатът на коалиция „Сердика“ за кмет на столицата Георги Кадиев. Според него милионният град се нуждае от нов тип, по-добро управление, гарантиращо прозрачност, ефективно разпределение на финансовите средства и категорична борба с корупцията.

препоръчано

„Считам че имам образованието, имам опита, шест години като общински съветник, имам амбицията, имам и визията какво да се случи в София и просто давам една възможност на столичани за кого да гласуват. В крайна сметка те са тези които решават“, заяви той.

Кадиев бе категоричен, че настоящото ръководство на Столична община не полага достатъчно усилия да се справи с корупцията, а следите от лошото управление на града не могат да се прикрият зад фасадата на реализираните проекти, които пък акцентират основно на благосъстоянието на центъра на града. Като пример за лошо управление той посочи ремонтите на голяма част от основните столични булеварди, които се извършват некачествено, по няколко пъти, първо с евросредства, а после за сметка на общината.

„Кoга си спомняте, ама честно, да са пропадали толкова много улици в София. Никой не отрича, че много булеварди бяха ремонтирани, само че ремонтират лошо и некачествено. Искам да видя веднъж да са ги глобили. Не само да си го отремонтират за своя сметка, а и да ги глобят. Една глоба да ми покажат на фирма, която са глобили. Пътят към „Дружба“ пропадна. Два - три месеца там го ремонтираха, точно разклона към летището. Булевард „Цариградско шосе“ пропадна, бул. „Черни връх“ пропадна, сега бул. „Александър Малинов“, пропадна“, посочи той.

В заключение Кадиев бе категоричен, че настоящото ръководство на СО се справя прекалено бавно с цялостната задача за ремонт на пътна инфраструктура в столицата. По думите му, по официални данни през последните 4 години са изградени или обновени едва 130 километра улици и булеварди. Ако се продължава с тези темпове, на града ще са му нужни близо 83 години, за да обнови своите улици, посочи той.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК