Георги Марков с УДАРНА ПРОГНОЗА пред ПИК: Шолц ще бъде разгромен в неделя. Германия става като България с избори до дупка

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Уважаеми читатили на ПИК, в неделя в Германия ще има предсрочни парламентарни избори. Досега в страната е имало само три такива - през 1972 г. при Шмит, през 1982 г. при Кол и през 2005 г. при Шрьодер.
Предсрочните избори се наложиха поради провала на Светофарната тройна коалиция на социалиста Шолц, либералите и любениците - зелени отвън и червени отвътре, т.нар. Зелена партия.
Те съкрушиха икономически и социално Германия, станаха сателит на ужасния режим на Байдън и Сорос в Америка и най-лошото - не можаха да осигурят живота и здравето на германците. Миграцията победи демокрацията. Много кръв се проля и на непълнолетни от миграцията на ножа - стотици бяха премазани на коледни базари и на други публични прояви.
Какво ще се случи на изборите? Социологията не дава данни за активност, а само прогнози за резултатите. Ето ги:
- Победител ще е коалицията ХДС/ХСС с кандидат за канцлер Фридрих Мерц с около 30%, което е покачване с около 7% в сравнение с най-слабия резултат в историята на християндемократите от 2021 г., когато получиха 23%.
- Второ място за Алтернатива за Германия (AFD) с 21%, което е скок с над 10% в сравнение с 2021 г., когато партията взе 10%.
- Трето място и пълен разгром за Олаф Шолц и социалистите, които се срутват на 15% и губят цели 11% от последните избори през 2021 г., когато бяха победители с 26%.
- Четвърти ще са зелените любеници с 13% - спад от 2021 г., когато взеха близо 15%.
- Пълно фиаско на Либералите, които са под 5% и не влизат и шанс за чаровната комунистка Сара Вагенкнехт да влезе - дават й 6%.
При тази конфигурация на бъдещия канцлер Фридрих Мерц ще му се наложи тройна коалиция, тъй като счита, че AFD e крайна десница и не желае да работи с тях. Ще трябва да се прегърне с червени и зелени, които да донесат мнозинство.
Значи Мерц ще прави коалиция с провалените партии на социалисти и зелени, заради които станаха предсрочните избори! Хайде, Германия, честито!
Конрад Аденауер, Йозеф Щраус и Хелмут Кол ще се обърнат в гроба - християндемократи в коалиция със зелени! Ура, ура, ура!
Дотук доведе партията си Ангела Меркел - от консервативна стана центристка и либерална, която ислямизира Германия и Европа с нейното “Елате, ще се справим!“, а за десерт, ХДС/ХСС прие и гей браковете.
Има една малка подробност, че лидерът на баварците Маркус Зьодер предизборно отрече партията му ХСС да подкрепи ХДС в коалиция със Зелените. Но мисля, че ще омекне. Естествено, с мотива да сe елиминира АFD, уж в името на демокрацията.
Колко ще траят преговорите? Според мен четири сезона - зима, пролет, лято, есен. За Коледа Германия ще осъмне с правителство на Мерц. Ще си изкара ли то мандата? Според мен не. И Германия, като България, ще тръгне към избори до дупка.
Мерц, който беше критик на Меркел за мигрантите през 2015 г. и неин личен враг, няма да може да се справи с миграцията на ножа. Ще му пречат Зелените, което се видя при последните гласувания в Бундестага.
Може ли да има изненада в неделя? Ако има, то тя ще е Алтернатива за Германия, която може да удари 25% и нагоре скрит и нехванат умишлено или неволно от социологията вот.
“Алтернатива за Германия е бъдещето на Германия“, заяви дясната ръка на Тръмп и най-богат човек в света Илон Мъск. Той дори участва с 5-минутно видеообръщение на форума на АFD в Хале.
Джей Ди Ванс в Мюнхен изрично се обяви срещу цензурата и намеците, че изборите ще бъдат касирани, ако AFD вземе, че ги спечели.
Ясно е, че Тръмп залага дългосрочно на АFD, а не ХДС/ХСС, които не покани на форума СРAC, започнал вчера в Вашингтон, както и на клетвата му. Тръмп няма да работи с ЕНП, а с патриотичните формации в Европа - вижте вчера на най-големия форум на консерваторите републиканци беше дори Роберт Фицо и никой от хората на Вебер.
Снощи Ванс откри CPAC с буря от овации и каза за Германия: "Германците са защитени като сигурност с парите на американските данъкоплатци заради специалните общи ценности на Тръмп и ние, за разлика от Байдън, не смятаме за ценност цензурата и разправата с политическия противник само защото не ти харесва резултатът“.
Следващият форум CРАС e в Будапеща с модератор Виктор Орбан. Сигурен съм, че Алис Вайдел, която наскоро той прие, ще говори на най-големия американски консервативен купон. Всичко е ясно - Алтернатива за Германия е тръмпистка партия с бъдеще!
Какво толкова иска тази Алтернатива, та и викат либералните медии, че е фашистка? Ами иска мир в Украйна и добри отношения с Русия. Иска си тръбата Северен поток и ниски цени на енергията. Иска си атомните централи и не иска, ама хич не иска мигранти. Мъск им каза: “Бъдете горди, че сте германци! Не може да носите отговорност за прадедите“.
И нещо пикантно - Илон Мъск нарече тиранин председателя на КС на Румъния Мариан Енаке заради касиране избора на Калин Джорджеску.