Георги Миланов с цял мач при равенство на Грасхопърс в дербито с Цюрих

7902
на 20.04.2016

Българският халф Георги Миланов, който в момента играе под наем от ЦСКА (Москва) в Грасхопърс, записа 90 минути за швейцарския тим при равенството 1:1 в градското дерби с Цюрих. Мачът бе от 29-ия кръг на швейцарското първенство. Анто Гъргич изведе домакините от Цюрих напред в резултата с гол в 38-ата минута от дузпа, но Кайо изравни в 71-ата.

Грасхопърс е трети в класирането (от 10 отбора) с 43 точки. Лидер е на практика сигурният шампион Базел с 69 точки, пред Йънг Бойс с 51, а Цюрих е осми с 30.

Друг български национал - Михаил Александров, също бе титуляр за полския си тим Легия (Варшава) във вторник вечерта. Александров бе сменен от финландеца Каспер Хамалайнен в 62-ата минута на мача на Легия с домакините от Рух. Срещата бе от 32-ия кръг на полската Екстракласа (шампионска група) и завърши при резултат 0:0. Легия остава водач в подреждането с 34 точки, пред Пиаст (Гливице) с 31 и Краковия с 27. Рух е осми с 21 точки.

Междувременно, новият отбор на Владимир Гаджев - Ковънтри, надви с 1:0 като домакин Брадфорд в мач от 43-ия кръг на Първа лига (третото ниво на английския клубен футбол). Гаджев не бе в групата на тима си за мача, а единственото попадение реализира в 59-ата минута Анди Роуз. Гостите доиграха мача с 10 души след червен картон на Стивън Дейвис в 82-ата минута.

Ковънтри заема 11-о място в класирането, докато Брадфорд е пети.