ГОРЕЩО
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Шефът на "Галъп" Петко Петков: Октомври ще е решаващ за "Прогресивна България". Йотова е опитен политик (ВИДЕО)
САМО В ПИК TV! Цветанка Андреева разкрива кои са първите успехи и провали на властта: Задават се тревожни дни и сериозни предизвикателства (ВИДЕО)
ГОРЕЩО В ПИК TV! Мария Капон ПРЕПОДАДЕ УРОК на издънилия се Константин Проданов: Не е нормално да нямаш емоционалната интелигентност какво говориш от трибуната (ВИДЕО)
Прокуратурата потвърди разкритията на ПИК: Разследват умишлено убийство на Владо Загатото
НОВИ ПОДРОБНОСТИ! Гадже на попфолк певица чуло зверските викове на Владо Загатото, преди да бъде убит (СНИМКИ)
Съставът на Обществения съвет е грешка на Росен Плевнелиев, смята експрезидентът
Бившият президент Георги Първанов обяви, че не възнамерява да се кандидатира за премиер по време предаването "България говори". “Обичам да играя плеймейкър, разпределител във футбола, предпочитам ролята на човек, който подава. За разлика от друг колега, който обича да забива голове и да стои в малкото наказателно поле”, сравни политиката със спорта експрезидентът. Непрекъснато си мислел какво би направил, ако беше действащ президент. “Много пъти съм мислил какво може да се направи, обаждал съм се на Плевнелиев да му кажа моето мнение. "Например Обществения съвет, който той събра, според мен беше грешка”, смята бившият соцлидер. Според Георги Първанов, когато стане нещо неприятно в държавата, всеки тича при президента. Той направи аналогия с учителската стачка по негово време, когато е трябвало да помага за постигане на съгласие, макар че има и различия в ситуацията. Президентът трябва да посочи служебния премиер и да коментира с него хората, които да влязат в него, смята Георги Първанов. Когато правителството е парламентарно излъчено, е много лесно, тогава партията си посочва министрите. Но когато става дума за служебен кабинет, всеки президент трябва да има списък с хора за различни сектори. Новият парламент ще има сложна задача да формира кабинет, който ще трябва да въвежда много непопулярни мерки, смята Първанов. Трябва да има съгласие между влезлите в него политически партии, не е възможно да се помирят БСП и ГЕРБ, но съгласие по целите трябва да има.препоръчано


