BG EN

ГЕРБ внася предложение за промени в НК срещу малолетните убийци

Политика

ГЕРБ внася предложение за промени в НК срещу малолетните убийци

14995
на 14.01.2020
ГЕРБ внася предложение за промени в НК срещу малолетните убийци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Инициирам дискусия с участие на експерти, която да определи по-строги наказания в Наказателния кодекс за тежки престъпления, извършени от непълнолетни.

Това обяви в Стара Загора депутатът от ГЕРБ Маноил Манев, член на Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и отбрана, предаде БТА. Той е категоричен, че извършилите убийства, изнасилвания и грабежи на възраст от 16 до 18 г. не трябва да получават по-малки присъди заради възрастта си. По думите му необходимо е неотменно наказание, бързо и справедливо по тежест.

Предстои разглеждане в пленарна зала и на предложението на Маноил Манев за промени в Наказателния кодекс, отнасящи се до института на неизбежната отбрана. В чл. 3 задължително трябва да има думата "нападение", т.е. да има реално нападение, за да се задейства този текст, защото алинеите в един закон са подчинение на основния текст в конкретния член. И когато нападението е в дома ти, тогава няма превишаване на пределите на неизбежната отбрана, обясни депутатът.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК