ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ГЕРБ внесе сигнал до парламентарната комисия за борба с корупцията и конфликт на интереси по приетия от миналото Народно събрание доклад "Хохегер”, съобщи депутатът от партията на Борисов - Димитър Главчев.
"Към доклада има и предложения – доклада на Агенцията за държавна финансовата инспекция, становище на консултативния съвет на Сметната палата, копие от стенограма на Министерски съвет от 2006 г., с което решение се взима решение за освобождаване на дивидент на Пловдивския панаир, с който се плаща по консултантски договор с австрийския лобист Петър Хохегер”, посочи Главчев.
До края на деня ГЕРБ ще внесат същия сигнал и до главния прокурор. „Комисията, която заседава близо 7 месеца в предишния парламент, не можа да излезе с доклад в пленарна зала. Надяваме се органите, които сме сезирали, да се произнесат и да допълнят констатациите на комисията, че са изплатени на австрийския лобист близо 3 милиона лева, от които като подизпълнител в България фирми на Моника Йосифова са получили близо 800 000 лева”, добави още Димитър Главчев.


