BG EN

ГЕРБ за евродоклада: Пише, че ВСС трябва да поведе реформата в съдебната система

ЧАС ПИК

ГЕРБ за евродоклада: Пише, че ВСС трябва да поведе реформата в съдебната система

6644
на 28.01.2015
ГЕРБ за евродоклада: Пише, че ВСС трябва да поведе реформата в съдебната система

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

ГЕРБ наблегна на положителните страни в поредния доклад на Европейската комисия за България.

препоръчано

Това, което виждаме, е, че се дава кредит на доверие към днешното стабилно управление. Когато има доверие, има надежда за положителни промени, обясни председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов на пресконференция в Народното събрание.

Според дясната ръка на Бойко Борисов с бъдещото окончателно приемане на промените в Закона за МВР значително ще се подобри борбата с организираната престъпност. Освен това ще се внесат и устройствените закони в сектора сигурност, касаещи военното и цивилното разузнаване, както и НСО.

Цветанов благодари на опозиционните партии за почти пълния консенсус при приемането на стратегията за съдебната реформа. Той призова да има подобно обединение и за необходимите законови и конституционни промени по отношение на съдебната система.

Според шефа на правната комисия Данаил Кирилов докладът дава надежди и доверие.

„Според това, което е известно от доклада, смятаме, че той дава надежда и дава доверие за работата, която сме започнали. Подчертава важната роля на Висшия съдебен съвет, който би следвало да поведе реформата в съдебната система“, заяви Кирилов.

Той допълни, че ГЕРБ разбират и отговорностите, които се вменяват както на законодателния орган, така и политическата отговорнотст.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Илияна Йотова обяви кога връчва мандата и маркира първите ДВА ПРИОРИТЕТА пред кабинета Радев (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Илияна Йотова обяви кога връчва мандата и маркира първите ДВА ПРИОРИТЕТА пред кабинета "Радев" (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК