ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кандидати на ГЕРБ и ДПС ще мерят сили на вота за кмет на девинското село Грохотно. В селото ще си избират кмет заедно с пускането на бюлетините за президент и провеждането на референдума на 6 ноември т.г.
От регистрираните 7 партии и коалиции за участие в изборите за кмет на девинското село само ГЕРБ и ДПС издигнаха свои кандидати, пише "Марица" С решение на Общинската избирателна комисия са регистрирани Бейхан Дуран (ДПС) и Недрет Чауш – Алиман (ГЕРБ). Дуран бе кмет на Грохотно от 2007 до 2011 г.
След това за кратко беше и заместник-областен управител на Смолян от квотата на Движението за права и свободи.
Той бе назначен през 2013 г. от тогавашния премиер Пламен Орешарски и свален след оставката на правителството. Тогава в местните медии в Смолян гръмна, че като млад Дуран е нападнал с нож шофьор на ТИР във Варна, за което е бил освободен от наказателна отговорност и е получил 600 лв. глоба.
Кандидатката за кмет на ГЕРБ бе кандидат на селото от коалиция "Обединени за общината" на местните избори през м. г., но резултатът й не я заведе до балотаж. До частични избори за кмет на селото се стигна, след като спечелилата вота Фани Василева от ГЕРБ подаде оставка и стана директор на училището в селото.


