BG EN

Германия депортира за месец 150 мигранти, на ден обаче влизат по 2000

ЧАС ПИК

Германия депортира за месец 150 мигранти, на ден обаче влизат по 2000

4916
на 31.10.2015
Германия депортира за месец 150 мигранти, на ден обаче влизат по 2000
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От септември страните-членки на Европейския съюз са депортирали 569 мигранти, на които им е бил отказан бежански статут. За тяхното депортиране са били организирани най-малко 13 извънредни полета за страните от Балканите, Африка и Азия, съобщиха от Европейската комисия.

препоръчано

Над 150 са депортираните лица от Германия. Само за 1 ден, 30 октомври, във Федералната република са пристигнали 2000 мигранти, съобщава германската полиция. От документите за организирането на полетите става ясно, че последният датира от 23 октомври. В тяхното осъществяване е взела участие и европейската гранична служба „Фронтекс“.

Полетите са били осъществени за Албания, Армения, Грузия, Косово, Нигерия и Пакистан. През октомври италианските власти също са организирали четири полета. Те са депортирали 153 души в Египет и Тунис. Ожесточаване на процедурите за изселване на бежанците, на които им е отказано убежище, е част от новата политика на ЕС. Тя има за цел да се преодолее кризата с мигрантите, която е най-тежката от края на Втората световна война. В началото на октомври министрите на вътрешните работи разработиха и приеха мащабен план, позволяващ да се ускорят и опростят процедурите за експулсиране. Самолетите за депортация на бежанците ще бъдат организирани и плащани от структурите на ЕС. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК