BG EN

Германия забрани три организации заради връзки с “Хизбула“

Европа

Германия забрани три организации заради връзки с “Хизбула“

6426
на 19.05.2021
Германия забрани три организации заради връзки с “Хизбула“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Германия забрани три асоциации, заподозрени за връзки с радикалната ливанска групировка “Хизбула“, съобщи вътрешното министерство на Берлин, цитирано от Ройтерс.

препоръчано

Полицията е извършила обиски в няколко жилища в седем германски провинции, предава БНР.

Още миналата година Германия обяви “Хизбула“ за терористична групировка и я забрани на своя територия.

Трите асоциации са обвинени в събиране на дарения за семейства на мъченици от “Хизбула“ в Ливан под прикритието на религиозни и хуманитарни цели в Германия и в крайна сметка подпомагат атаки срещу Израел. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 111
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК