Германия помете Армения с 6 гола, но май загуби една от звездите си

3676
на 06.06.2014

Германия разгроми с 6:1 Армения в приятелски мач, който бе последна проверка на Бундестима преди финалите на световното първенство в Бразилия. Феновете в Майнц се насладиха на истинска голова фиеста.

Селекционерът на Германия Йоахим Льов отново заложи на доста експериментален състав, като в центъра на защитата си партнираха Мадс Хумелс и Пер Мертезакер, а крайни бранители бяха Жером Боатенг и Бенедикт Хьоведес. Филип Лаам бе в средата на терена, заедно със Сами Кедира, а атаката водеше Томас Мюлер. Зад футболиста на Байерн (Мюнхен) действаха Тони Кроос, Андре Шюрле и Марко Ройс.

Юра Мовсисян бе единственият чист нападател Армения, а от втора позиция му помагаше Хенрих Мхитарян. На вратата застана 39-годишният Роман Березовски, а единственото познато име, което отсъстваше, бе контузеният Арас Йозбилис.

Срещата започна с чудесна възможност за арменците. Мхитарян пусна перфектен пас към Геворг Газарян, но той пропусна да открие резултата. Германците постепенно овладяха средата на терена най-вече благодарение на Кедира и Кроос. В 13-ата минута Ройс можеше да се разпише, но Березовски спаси удара му. Малко по-късно хубав пробив на Хьоведес завърши с центриране към Мюлер, но той не успя да засече топката.

След средата на полувремето германците вдигнаха оборотите и първо Боатенг беше близо до гола след удар с глава, а после Ройс пропусна очи в очи с Березовски. Ройс пропиля още едно положение, а в самия край на полувремето се контузи и беше заменен от Лукас Подолски. Острието на Борусия (Дортмунд) нарани глезена си и напусна терена с помощта на своите съотборници.

След почивката Йозил влезе на мястото на Лаам и атаките на Бундестима станаха по-опасни. В 52-ата минута центриране на Подолски стигна до Шюрле и той опъна мрежата - 1:0. Нес след дълго Сами Кедира можеше да удвои преднината на Германия, но Березовски за пореден път се намеси стабилно.

Гостите предимно се отбраняваха, но Мхитарян отново успя да измисли нещо интересно и намери непокрития Едгар Манучарян, който вместо да си спре топката, реши да стреля веднага и я прати над вратата.

В 66-ата минута Йозил нацели гредата, а в 69-ата Мхитарян увенча добрата си игра с гол. Той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Кевин Гроскройтц срещу Газарян. Радостта на арменците бе твърде кратка. В следващите минути пред вратата на Березовски се изви истинска вихрушка и цели четири пъти пъти стражът трябваше да вади топката от мрежата. Първо Подолски направи 2:1 след асистенция на Йозил, а в следващата атака Хьоведес вкара трети гол за "маншафта".

Германците не спряха дотук. В 76-ата минута Подолски центрира и влезлия като резерва Мирослав Клозе с глава отбеляза 69-ия си гол с националната фланелка. Подолски, който беше най-добрият на терена, имаше участие и при следващото попадение. Нападателят на Арсенал подаде на Марио Гьотце и той не пропусна да впише името си сред голмайсторите. Отново халфът на Байерн сложи край на головата фиеста с точен шут в 89-ата минута./sportal.bg

ГЕРМАНИЯ - АРМЕНИЯ 6:1 (0:0)
1:0 Шюрле (52)
1:1 Мхитарян (69) д.
2:1 Подолски (72)
3:1 Хьоведес (73)
4:1 Клозе (76)
5:1 Гьотце (82)
6:1 Гьотце (89)

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете