BG EN

Германия удвои износа си на оръжие

Европа

Германия удвои износа си на оръжие

7789
на 03.07.2016
Германия удвои износа си на оръжие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Износът на оръжие на Германия се е удвоил през миналата година, отбелязвайки най-високо ниво от началото на века, предава Reuters, цитиран от "Фокус".
Обемът на индивидуални разрешителни за износ на оръжие е бил 7,86 млрд. евро миналата година, спрямо 3,97 млрд. евро износ през 2014 г.
В тази сметка също влиза одобрената доставка на бойни танкове и танкови гаубици, заедно с амуниции и придружаващи превозни средства на стойност 1,6 млрд. евро за Катар – противоречива сделка, която обаче е одобрена от предишното правителство през 2013 г.
Германия е един от основните доставчици на въоръжение за страните от ЕС и НАТО и страната се опитва да намали продажбите на малокалибрено оръжие извън тези държави.
Миналата година правителството е отхвърлило 100 заявки за доставка на оръжие – същия брой като предишната година. През 2015 г. Берлин е одобрило 12,687 заявки, което е с 597 повече от предишната година.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС печелят избиратели с добра комуникация, Радев се срива без битка – „вълната“ се оказа мит (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС печелят избиратели с добра комуникация, Радев се срива без битка – „вълната“ се оказа мит (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК