BG EN

Германска верига отказва да продава "Кока-Кола" заради нова цена на напитката

Европа

Германска верига отказва да продава "Кока-Кола" заради нова цена на напитката

9368
на 04.09.2022
Германска верига отказва да продава Кока-Кола заради нова цена на напитката
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Веригата супермаркети "Edeka" отказа да продава "Кока-Кола", след като производителят обяви увеличение на цената от 1 септември, информира "Билд".

препоръчано

Изданието съобщи, че през юли търговската верига е научила за плановете на "Кока-Кола къмпани" да повиши цените на всички свои продукти, но не се е съгласила с това развитие и е предупредила, че може да премахне продуктите й от рафтовете на магазините си, съобщава БТА.

"Храната не трябва да се превръща в луксозен продукт", цитира "Билд" думите на ръководителя на "Едека“ Маркус Мозе.

Търговското асоциация в Берлин-Бранденбург заяви, че подобни увеличения на цените от страна на производители и доставчици не са изолиран случай. "Много производители наскоро повишиха цените с претекст инфлацията, за да реализират печалба", заяви Нилс Буш-Петерсен, говорител на организацията.

Конкурентът на "Edeka", веригата "Rewe" (разполагаща с над 3 300 магазина), също заяви, че няма да приеме увеличение на цените на всички продукти и дори е готов да приеме евентуални загуби.

Шефът на гиганта в търговията на дребно посочи пред "Вирчафтспублицистише Ферайнигунг", че потребителите в Германия трябва да се подготвят за още по-високи цени на хранителните продукти, тъй като особено големите доставчици продължават да се възползват от хода на цените, за да увеличават печалбите си.
 
 
 
 
 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК