Германският канцлер ще предложи решенията за разширяване ЕС да се взимат по-лесно
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Европейският съюз трябва да направи по-лесно присъединяването на нови страни, заяви германският канцлер Олаф Шолц в интервю за ДПА.
Разширяването на ЕС: Председателят на ЕП с подкрепа за страните от Западните Балкани
„Няма да бъде възможно да се решава всичко, което днес се решава с единодушие, пак с единодушие в бъдеще“, подчерта германският канцлер.
Той ще изложи предложенията си на срещата на върха на ЕС в четвъртък и петък, на която ще бъдат обсъдени кандидатурите на Грузия, Молдова и Украйна.
В интервюто Шолц призова и Русия да облекчи световната продоволствена криза, като помогне за осигуряването на зърнените доставки от блокираните украински пристанища.
„Русия трябва да осигури безопасен транспорт и същевременно да даде надеждни уверения, че няма да използва коридора за инвазия“, заяви Шолц.


