BG EN

Гигантски африкански охлюви нападнаха Флорида

Америка

Гигантски африкански охлюви нападнаха Флорида

8532
на 02.03.2014
Гигантски африкански охлюви нападнаха Флорида
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Южният американски щат Флорида е дом на някои доста екзотични видове, но сега най-новият член на тамошната фауна идва отвън, пише PopSci.  Става въпрос за гигантският африкански земен охлюв (Lissachatina fulica).

препоръчано

Както името му подсказва, той слузест екземпляр не произлиза от Флорида, но в момента именно там се наблюдава истинско нашествие от подобни животни. Охлювът е с дължина над 30 сантиметра и тежи почти половин килограм.

Благодарение на ненаситния си апетит Lissachatina fulica унищожава с лекота много растения, което води до щети за посевите и селското стопанство. На всичкото отгоре упоритостта му и бързите темпове, с които се разпространява са му спечелили едно от челните места в класацията за най-инвазивни видове.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО) В какъв контекст свършват приказките и започват ШАМАРИТЕ И ЮМРУЦИТЕ?! Надежда Йорданова от разградската самодейна полит-група на олигарха Иво Прокопиев е толкова безпомощна, че...(ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК