BG EN

ГИГАНТСКИ СКОК НА НАУКАТА: Сонда на НАСА докосна Слънцето и взе проби (ВИДЕО)

Бомба

ГИГАНТСКИ СКОК НА НАУКАТА: Сонда на НАСА докосна Слънцето и взе проби (ВИДЕО)

9273
на 15.12.2021
ГИГАНТСКИ СКОК НА НАУКАТА: Сонда на НАСА докосна Слънцето и взе проби (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сондата на НАСА "Паркър" стана първият космически апарат, навлязъл в атмосферата на Слънцето, съобщи американската космическа агенция, цитирана от ДПА и Асошиейтед прес.

препоръчано

Сондата е прелетяла през слънчевата корона - най-горният слой на атмосферата на Слънцето, вземайки проби от частиците и магнитните полета там, съобщи НАСА и нарече събитието "гигантски скок за науката за Слънцето".

"Докосването до Слънцето" на сондата "Паркър" е паметен момент за науката за Слънцето и истински подвиг", каза научният директор на американското космическо ведомство Томас Цурбухен. 

НАСА съобщи, че космическата сонда е намерила подходящите условия за влизане в слънчевата атмосфера по време на осмото си прелитане, което е станало на 28 април. Преминаването е продължило няколко часа, съобщи НАСА на среща на Американския геофизичен съюз. Учените посочиха, че са били необходими няколко месеца, за да получат данните, и още няколко, за да ги потвърдят.

Сондата продължава да обикаля Слънцето спираловидно. Следващото прелитане, насрочено за 22 януари, вероятно ще отведе "Паркър" отново в слънчевата корона.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК