ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Главната мишена на атаката, която беше извършена в сряда срещу френския вестник „Шарли ебдо”, е издателят - 47-годишният Стефан Шарбоние, който е бил директор на редакцията от май 2009 година и който е публикувал карикатурите си под псевдонима Шарб, пише вестник Libération, позовавайки се на специалист по тероризма.
Нападателите са извършили атаката по време на седмичната оперативка на журналистите във вестника. Трима души са пристигнали с автомобил „Ситроен” с черни стъкла. Двама от тях са слезли и са поискали от служител в лобито да ги заведе при журналистите, пише агенция "Фокус".
Според близък до разследването източник преди да открият стрелбата, мъжете са попитали „Къде е Шарб?” „Те са го убили, след което са се насочили към останалите”, казва източникът.


