BG EN

Главният прокурор Сотир Цацаров се срещна с германския си колега д-р Петер Франк

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Главният прокурор Сотир Цацаров се срещна с германския си колега д-р Петер Франк

7726
на 05.06.2018
Главният прокурор Сотир Цацаров се срещна с германския си колега д-р Петер Франк
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Целта на прокуратурата е да налага правото“, заяви генералният прокурор на Федерална република Германия д-р Петер Франк на среща с главния прокурор на България Сотир Цацаров.  Д-р Франк е на двудневно посещение у нас по покана на българския си колега. Основен акцент в разговорите на госта са противодействието на тероризма и борбата с организираната престъпност и корупцията.

препоръчано

„Тероризмът е най-голямото предизвикателство за западните общества в близките 10-15 г.“, посочи д-р Франк. Единственото ефективно противодействие може да бъде осъществено от разузнавателните служби и прокуратурите на държавите, каза още той. Организираната престъпност подкопава устоите на държавността и много често престъпните групи се използват като канал за инфилтриране на терористи на територията на дадена държава, заяви д-р Франк. По думите му, само ефективното прилагане на правото и действията на прокуратурата са инструментариумът, с който държавата може да противостои.

Българската прокуратура работи в тясно взаимодействие с колегите си от държавите-членки на ЕС и със съседите си от Балканските страни, посочи главният прокурор Сотир Цацаров. Недопускането на терористични групи и противодействието на радикални формирования са сред основните предизвикателства пред нас, заяви г-н Цацаров. По думите му, след последните промени в законодателството, противодействието на тероризма, наред с борбата с организираната престъпност, корупцията и сивата икономика, са изведени като приоритетни области. Главният прокурор на Република България изрази увереност, че добрите отношения между българската и немската прокуратура ще продължат и в бъдеще, като основа за ефективно противодействие на общите заплахи пред правовата държава.

Д-р Петер Франк се срещна с министър-председателя Бойко Борисов. Премиерът запозна госта си с усилията, които правителството полага в борбата срещу контрабандата, както и с ангажиментите на държавата като председател на Съвета на Европейския съюз.

„Антикорупционните мерки, които България е предприела, са в правилната посока. Времето ще покаже тяхната ефективност.“ Това заяви д-р Петер Франк на срещата си с Цветан Цветанов, председател на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред. Г-н Цветанов запозна госта със законодателните инициативи на Народното събрание в областта на противодействието на тероризма, мерките срещу изпирането на пари и антикорупционната дейност.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК