BG EN

Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров: Убиецът на Георги Илиев е българин

ЧАС ПИК

Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров: Убиецът на Георги Илиев е българин

77688
на 16.12.2013
Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров: Убиецът на Георги Илиев е българин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров потвърди новината, която разкри първо пред ПИК - че знае чия е пушката, с която е убит Георги Илиев: „Знаем чия е пушката, с която е убит, номерата й, кой и как я е внесъл у нас. Засега не мога да посоча име, но мога да кажа, че е български гражданин. Убийството не е дело на някакви чужди виртуални мафиотски структури, то идва по-скоро от вътрешни истории между групировките“. По този начин Лазаров отхвърли предишната версия на разследващите, които подозираха, че е възможно убиецът на боса на ВИС-2 да е украинецът Олег Ищенко.

препоръчано

„Когато обявихме политическото решение при предстоящата реформа на МВР да се закрие СОД, се сблъскахме с яростна съпротива - и от юридически лица, и от политици. Това ни направи впечатление", разказа пред "Труд" Лазаров.

"Внимателно анализирахме какво се случва, къде са интересите. Министърът възложи проверка на дейността на СОД. Окончателните резултати още не са готови, но в междинния етап се появиха стряскащи факти“, заяви още главният секретар.

„Многобройни служители на МВР не са извършвали основните си задължения по противодействие на престъпността и охрана на обществения ред, а са реагирали на сигнали на частни охранителни фирми“, поясни той.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК