BG EN

Главчев отива на Срещата на върха на НАТО във Вашингтон

ЧАС ПИК

Главчев отива на Срещата на върха на НАТО във Вашингтон

33082
на 07.07.2024
Главчев отива на Срещата на върха на НАТО във Вашингтон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министър-председателят и министър на външните работи Димитър Главчев ще участва в Срещата на върха на НАТО, която ще се проведе от 9 до 11 юли във Вашингтон.

препоръчано

По време на срещата ще се проведе церемония по честване на 75-годишнината от основаването на НАТО, отбелязваща значимостта и ролята на Алианса в настоящата среда на сериозни предизвикателства пред сигурността, на фона на продължаващата трета година руска военна агресия срещу Украйна.

Основни резултати от срещата се очаква да бъдат решения, свързани със засилването на сдържащия и отбранителен потенциал на НАТО, продължаването и институционализирането на политическата и практическа подкрепа на Алианса за Украйна, задълбочаване на отношенията с партньорите на НАТО от Индийско-тихоокеанския регион.

В рамките на форума ще бъде проведено заседание във формат съюзници, заседание на Съвета НАТО-Украйна с участието на президента на Украйна Володимир Зеленски, както и партньорски формат с индийско-тихоокеанските партньори Австралия, Нова Зеландия, Япония и Република Корея и с председателите на Европейския съвет и на Европейската комисия.

В американската столица се очаква да присъстват 36 правителствени и държавни ръководители. В делегацията, водена от премиера Главчев във Вашингтон, ще участват министърът на отбраната Атанас Запрянов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, заместник-министрите на външните работи Мария Ангелиева и полк. Невяна Митева и заместник-министърът на отбраната Аделина Николова.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 122
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК