Гласуване с "мадуровки" - гаранция за манипулиран вот с мирис на зелен чорап
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Остават броени дни до края на Коледната ваканция на депутатите, след която опозиционната коалиция и доказали се слабаци като управленци - ППДБ, ще се опита да наложи 100% машинно гласуване за изборите напролет.
Машините, известни като "мадуровки", отдавна са компрометирани пред българската общественост, каквито и алабализми да въртят и сучат т.нар. политици на "промяната".
Само преди дни уважаваният професор Михаил Константинов констатира, че машинното гласуване е изгонило половин милион души от урните. "И никога не ги върна. В Европа с машини като нашите гласува 1% от населението. Повтарям - 1%. Ще потретя - 1%. Казано другояче, 99% не гласуват така", коментира той, убеден, че връщането на 100-процентов машинен вот ще доведе хем до по-ниска избирателна активност, хем и до намаляване на вероятността за сформиране на стабилно парламентарно мнозинство.
Както ПИК писа по-рано днес, дори милиардерът Илон Мъск написа в профила си в социалната мрежа Х, че машините са създадени с цел фалшифициране на избори.
С коментар по темата с "мадуровките" се включи и Виктор Димчев в социалната мрежа.
"Основният правен аргумент срещу Николас Мадуро е, че е фалшифицирал изборите във Венецуела през 2024 г. Резултатите не са признати от повечето европейски и американски страни, защото са откровено фалшиви - всички проучвания преди изборите даваха значителна преднина на Едмундо Гонзалес, въпреки това броенето показа точно обратния резултат.
"Броенето" беше извършено с машини, известни като "мадуровки". Със същите машини в България бяха проведени множество избори, всички от които имаха странни резултати спрямо проучванията. Социолозите даже се извиняваха по темата.
С тази машини беше преизбран на първи тур Зеления чорап - Румен Радев.
Хората, които манипулираха тукашните машини, в момента искат гласуване само с тези машини, без значение дали публично се обявяват като демократи или евразийци/копейки. Защо ли?", запита иронично той.


