BG EN

Глоба до 7000 евро грози туристите в Италия за покупка на ментета

Европа

Глоба до 7000 евро грози туристите в Италия за покупка на ментета

10749
на 29.06.2018
Глоба до 7000 евро грози туристите в Италия за покупка на ментета
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Всеки турист, който купи менте на италианските плажове, може да бъде глобен със сумата до 7000 евро, предаде РИА Новости.

препоръчано

Това са поправки в Закона за туризма, предложена от вътрешния министър в Рим Матео Салвини. Мярката е насочена най-вече срещу нелегалните имигранти, които продават "дизайнерски" слънчеви очила, плажни принадлежности и други стоки на туристите по плажовете на апенинската страна на по-ниски цени и не плащат данъци в държавния бюджет.

За търговците, които не притежават разрешение за упражняване на тази дейност, също са предвидени сурови финансови санкции. Глобата варира от 2500 до 15 500 евро.

"Ние трябва да спрем наплива на нелегални продавачи и фалшификати по нашите плажове и продажбата на фалшифицирани стоки", мотивира се министърът.

свързани новини

Очаква се пакетът с реформи да бъде внесен идния месец.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК