BG EN

Глобиха бивш премиер с 1 млн. долара за данъчни измами

ЧАС ПИК

Глобиха бивш премиер с 1 млн. долара за данъчни измами

4579
на 02.05.2014
Глобиха бивш премиер с 1 млн. долара за данъчни измами
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият министър-председател на Фиджи Махедра Чаудри беше глобен от съд с 1 млн. долара за данъчни измами. Съдиите също така му забраниха да участва в изборите тази година.

Чаудри стана първият етнически индиец, заел поста на премиер в страната през 1999 г., но само година по-късно беше свален от власт с преврат.

препоръчано

През април съдебен състав във Фиджи го призна за виновен по даване на невярна информация по три обвинения на данъчните власти за свои банкови сметки в Австралия. Поради което Върховният съд в столицата Сува отхвърли искането на неговите адвокати присъдата да бъде невалидна, тъй като клиентът им неволно дал погрешната информация. Поради което 72-годишният политик ще трябва да плати глоба от 2 млн. фиджийски долара (1 млн. щатски). Присъдата означава също така, че водачът на Партията на труда не може да участва в насрочените за септември общи парламентарни избори. Това ще бъде първият вот, откакто през 2006 г. сегашният премиер Франк Байнимарама взе властта с кървав преврат. Според конституцията на Фиджи всеки, признат за виновен в извършването на престъпление през последните 8 г., не може да участва в избори.

Друг бивш премиер Лаизениа Карасе също няма да участва, тъй като през 2012 г. беше признат за виновен по обвинения в корупция./БГНЕС

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК