BG EN

Големият Паро Никодимов на 70!

Футбол

Големият Паро Никодимов на 70!

5069
на 21.08.2015
Големият Паро Никодимов на 70!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Днес 70-годишен юбилей празнува легендата на ЦСКА и българския футбол Аспарух Никодимов. Купите и медалите му са толкова много, че ще ни трябва много място, за да ги изброим всички. Паро е най-успешният клубен треньор в историята на родния футбол, като под негово ръководство ЦСКА елиминира Нотингам, Ливърпул, Монако, Реал Сосиедад, Парма, Шахтьор (Донецк) и др. Първите два тима са действащи европейски шампиони, когато са покосени от специалиста и момчетата му. "След минути всички световни агенции ще съобщят новината, че европейският шампион е детрониран от българския ЦСКА", изрича в ефира Николай Колев - Мичмана веднага след последния съдийски сигнал на епохалния мач с Ливърпул.

Преди това Паро има редица триумфи и като футболист. Някогашният полузащитник е шесткратен шампион на България, като е на терена при детронацията на великия Аякс през 1973 г. На фона на бляскавата си кариера легендата неведнъж е споделял, че единствено съжалява, че не успява да играе финал за КЕШ с "армейците". Паро визира митичния трети полуфинален двубой през 1967 г. и пропуснатия шанс срещу италианския Интер. Никодимов е участник на световните финали през 1970 и 1974 г., а на Олимпиадата в Мексико Сити през 1968 г. печели сребърен медал. Той е единственият български играч вкарвал гол на световно първенство и на Олимпийски игри./sportal.bg

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК