Голов спектакъл! Барса схруска Кордоба, показа здрав юмрук на Байерн - 8:0

5631
на 02.05.2015

Отборът на Барселона разпарчетоса с 8:0 последния в класирането Кордоба в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Нуево Арканхел" в южния град. Луис Суарес вкара хеттрик (45, 53 и 88), Лионел Меси заби два гола (47 и 80), а Иван Ракитич (42) Жерард Пике (65) и Неймар (85 - дузпа) също взеха плът от разкъсания съперник, който с днешния мач изпада и на теория в Сегунда. "Лос блаугранас" смазаха своя съперник след почивката и отправиха ясно послание към следващия им съперник - Байерн (Мюнхен).

Барса направи нова важна крачка до 23-ата си титла в Испания, а неуспех на Реал Мадрид довечера в Севиля на практика ще окичи каталунците със златните медали. Днес в топлия следобеден ден в Кордоба Луис Енрике не предприе ротации и пусна оптимален състав. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар отново бяха бетонирани в "синьо-червеното" нападение. Жерард Пике и Хавиер Масчерано оформиха централната двойка в защита. Хосе Антонио Ромеро направи опит да залости вратата със схема 5-4-1. +18 Мачът започна с две прекрасни възможности за гостите от "Камп Ноу".

След едва две минути игра Неймар получи чудесна топка на петия метър от голлинията, но я прати над гредата. Даниел Алвеш центрира остро, бразилският му съотборник беше изпуснат пред малкото наказателно поле, ала ударът му от въздуха не беше достатъчно точен. В петата минута отново Алвеш центрира отдясно, Неймар спря топката на дузпата за Меси - аржентинецът беше изпреварен с частица от секундата.

При следващата атака "бяло-зелените" създадоха сериозна опасност. Едимар центрира отляво, Флорин Андоне се извиси и стреля много опасно. Оказа се, че има засада с мъничко. В 12-ата Иван Ракитич отне на тъча и прати ниска топка към дузпата, където Лео отново не можа да шутира добре заради шпагат. В 15-ата съдията спести картон на Неймар, който изрита умишлено съперник.

В 21-ата творецът в синьо-червено Лео Меси, асистира към дебнещия на втора греда Суарес и отново крак на съперник беше протегнат малко преди решаващото докосване. Пет минути по-късно левият фланг на андалуския тим пак застраши сериозно каталунците. Стигна се до опасно центриране, Андоне пак беше изпуснат, а ударът му нямаше достатъчно сила.

В 27-ата Меси показа част от магията си, минавайки през трима футболисти, навлизайки в наказателното поле и извоювайки си чудесна позиция за шут. Ла Пулга стреля ниско от 13 метра - вратарят Хуан Карлос протегна ръка и задържа топката. Последваха няколко поредни корнера за "лос кулес". След един от тях в 31-ата минута Андрес Иниеста опита удар от дъгата, но множеството събрани крака не позволиха на топката да премине. Момчетата на Луис Енрике показваха техника на малко пространство, но все нещо не им достигаше. В 37-ата минута и гредата се намеси в помощ на Кордоба. Меси центрира зад гърба на защитата, Неймар, засече топката, а тя се отби от гредата и беше изчистена.

В 42-ата минута крепостта на домакините падна с нов пронизващ пас на номер 10 в синьо-червено. Лео отново матира защитата с марковото си подаване, Ракитич изскочи сам срещу вратаря и с много мощен изстрел от въздуха не остави никакви шансове на стража - 0:1. Хърватинът овладя топката и я изстреля силно в близкия горен ъгъл, успокоявайки редиците на своя състав. Меси пък записа рекордната си 20-а асистенция в Примера през този сезон.

Във втората добавена минута на полувремето Луис Енрике стана още по-спокоен, след като каталунците удвоиха своята голова преднина. Този път Иниеста измисли страхотния пас, Суарес се отскубна от защитник и отблизо насочи покрай Хуан Карлос с първия си досег - 0:2 и усмивки в лагера на гостите. Любопитното е, че това беше първа асистенция на Сан Андрес в Ла Лига от 402 дни.

Малко повече от минута след почивката Барса вкара трети гол. Алвеш центрира, Меси беше изпуснат и реализира с глава от 11 метра, като придаде достатъчна сила на кълбото, за да стане неспасяемо за Карлос. Това беше 39-о попадение за Лео в Примера, с което той се изравни с лидера при стрелците Кристиано Роналдо. В 53-ата минута страхотният днес Алвеш даде втората си асистенция в срещата, като качи топката на главата на Суарес, а уругваецът я насочи в обратния ъгъл - 0:4.

Каталунците логично намалиха темпото, а Луис Енрике спести сили на Иниеста и Масчерано. В 59-ата резервата Патрик Екенг отправи далечен шут, който затрудни доста Клаудио Браво, но плонжът на чилиеца беше достатъчно добър. Минута по-късно Неймар отново демонстрира, че играе разсеяно и изпусна от нарисувана ситуация. Суарес му направи подарък, но вместо да се възползва Ней прати топката в аут от пет метра и без човек до себе си.

В 65-ата минута Жерард Пике вкара вече дежурния гол на каталунците от статично положение. Каталунският бранител отбеляза с глава след центриране от корнер и това беше седмият му гол през сезона. В 70-ата Суарес впечатли с брилянтно движение без топка и техничен финт, извоювал му стрелкова позиция. От шест метра уругваецът шутира неточно.

В 80-ата резервата Педро Родригес направи двойно подаване с Меси, Суарес беше съборен, а топката се озова на три метра от голлинията между Лео и Неймар. Аржентинецът действа по-настойчиво и пръв сложи крака, за да реализира 40-ия си гол в Ла Лига и общо 51-ия през сезона. Аржентинецът сякаш реши да компенсира своя бразилски съотборник и му позволи да изпълни дузпата, с която резултатът набъбна на 0:7. Неймар беше спънат и сам вкара своя първи гол в срещата. До края остана време Суарес да оформи хеттрик, възползвайки се недобре отбита топка - 0:8.

Нападателният тризъбец на Барселона вече има 108 гола през сезона. Голямото препятствие в Ла Лига остава гостуването на Атлетико Мадрид след две седмици. Другото голямо предизвикателство за "лос кулес" е в Шампионската лига. В сряда вечер на "Камп Ноу" пристига всеобщият "синьо-червен" любимец Джосеп Гуардиола.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ВТОРНИК: Раците да се пазят от прибързаност, изгодни делови оферти за Козирозите
ГОРЕЩО В ПИК TV! Иван Гешев с разкрития: Сглобката арестува невинни, за да манипулира изборите. ГЕРБ, ППДБ и ДПС не могат да напълнят листите си, реанимират стари муцуни! Чакам Борисов на дебат (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Иван Гешев с разкрития: Сглобката арестува невинни, за да манипулира изборите. ГЕРБ, ППДБ и ДПС не могат да напълнят листите си, реанимират стари муцуни! Чакам Борисов на дебат (ВИДЕО)