Голово шоу на "Герена"! Младите надежди на "Левски" и Черно море завъртяха зрелищен хикс

11516
на 31.05.2017
Голово шоу на Герена! Младите надежди на Левски и Черно море завъртяха зрелищен хикс

Отборът на Левски стигна до 2:2 срещу Черно море на стадион "Георги Аспарухов" в срещата от последния кръг на Първа лига. Двата тима бяха с много млади играчи от първата минута, като имаше по петима в двете единадесеторки. Именно двама от талантите на "моряците" вкараха попаденията за варненци. Мартин Костадинов бе точен в 40-ата минута, а тоталният дебютант Румен Касабов, който влезе резерва, се разписа в 77-ата минута. Преди това Божидар Краев, който също започна мача на пейката, бе изравнил в 74-ата минута. Страхотен гол на Роман Прохазка възстанови равенството в 81-ата минута.

Митичният Сектор "Б" бойкотира срещата, като остана празен през всичките 90 минути, след като тимът загуби с 0:3 от ЦСКА-София преди няколко дни. Домакините играха с екипите за сезон 2017/2018 година, които по-рано днес бяха представени официално.

Николай Митов даде почивка на няколко от основните си футболисти, тъй като най-вероятно предстои бараж за класиране в Лига Европа срещу Верея в неделя (б.а. нещо, което ще бъде потвърдено утре, когато от БФС излязат с официално становище). Георги Иванов пък освободи 10 футболисти преди този мач.

"Сините" излязоха с петима свои юноши. Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Атанас Кабов и Алекс Боримиров започнаха от първата минута. За последните двама това бе дебют от първата минута за клуба.

Легендата на столичани Георги Иванов-Гонзо също заложи на петима юноши на "моряците". Ертан Томбак е пълен дебютант, а още титуляри бяха Емил Янчев, Мартин Костадинов, Мартин Минчев и Валентин Йосков.

26-кратните шампиони на България имаха група от едва 16 човека, като на пейката бяха Божидар Митрев, Франсис Нар, Божидар Краев, Антон Огнянов и Деян Иванов. Гостите пък започнаха срещата с Иван Коконов на пейката и още петима юноши, като трима от тях се появиха на терена, а двама бяха дебютанти.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:2
0:1 Костадинов (40)
1:1 Краев (74)
1:2 Касабов (77)
2:2 Прохазка (81)

ЛЕВСКИ 4-2-3-1: Николай Кръстев, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев, Ивайло Найденов, Роман Прохазка, Станислав Иванов, Атанас Кабов, Алекс Боримиров, Бабатунде Адениджи

ЧЕРНО МОРЕ 4-2-3-1: Емил Михайлов, Ертан Томбак, Оджей Сукуп, Емил Янчев, Мартин Костадинов, Александър Цветков, Борислав Балджийски, Филип Хлупик, Мартин Минчев, Валентин Йосков, Марек Кузма

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО)