Голям срам за Манчестър Юнайтед

10503
на 21.04.2019

Манчестър Юнайтед понесе голям удар по амбициите си за класиране в топ 4, след като претърпя тежка загуба с 0:4 от Евертън на "Гудисън Парк". Ричарлисон (13'), Гилфи Сигурдсон (28'), Люка Дин (56') и Тио Уолкот (64') се разписаха във вратата на Давид Де Хеа, който не бе никак убедителен днес. Гостите пък бяха толкова беззъби, че съумяха да нанесат първия си точен удар едва в 86-ата минута. За Юнайтед това бе шесто поражение в последните осем мача на отбора във всички турнири, пише спортал.бг.

Оле Гунар Солскяер бе направил три промени в сравнение с мача с Барселона през седмицата. Диого Далот, Неманя Матич и Ромелу Лукаку бяха титуляри за гостите за сметка на Ашли Йънг, Скот Мактоминей и Джеси Лингард, които останаха на скамейката за началото.

Домакините започнаха по-активно, като се опитваха да притиснат своя съперник след центрирания от статични положения. В 10-ата минута Евертън стигна и до първата чиста възможност. Калвърт-Люин свали с глава поредното центриране в наказателното поле на гостите. Ричарлисон след това се пребори за топката и стреля отблизо, но Де Хеа се намеси блестящо и изби. Две минути по-късно обаче бразилецът не остави шанс на стража на Манчестър Юнайтед. Люка Дин центрира отляво, Калвърт-Люин отново отклони, а Ричарлисон стреля акробатично, въпреки че беше с гръб към вратата.

Гостите постепенно се поокопитиха и започнаха да атакуват по-често. В 20-ата минута Рашфорд опита интересен удар с десния крак, но топката премина над вратата.

Точно тогава обаче една контраатака на "карамелите" матира селекцията на Солскяер. Сигурдсон получи от Гай, задържа добре, финтира Матич и с удар от 30-ина метра пласира топката до дясната греда на вратата на Де Хеа - 2:0.

Солскяер направи двойна смяна на почивката. Ашли Йънг влезе на мястото на Фил Джоунс, който получи контузия в края на първото полувреме. Скот Мактоминей пък замени Фред. Пет минути след подновяването на играта Ричарлисон трябваше да напусне терена принудително, след като получи контузия. Бразилецът бе заменен от Тио Уолкот.

В 56-ата минута Люка Дин направи 3:0. Де Хеа боксира след корнер, изпълнен от Сигурдсон, французинът стреля извън границата на наказателното поле, а стражът на Юнайтед не реагира.
Минута след това Де Хеа за малко не получи гол директно от ъглов удар.

Сигурдсон завъртя топката до близката греда, но испанецът успя да спаси с крак на самата голлиния.

В 64-тата минута "червените дяволи" получиха и четвърти гол. Сигурдсон изведе добре Уолкот отляво, а английският национал се откъсна на скорост и преодоля Де Хеа без проблем.
20-ина минути по-късно Дин също получи контузия и бе заменен от Ягиелка. В 86-ата минута гостите успяха да нанесат първия си точен удар в мача. Отправи го Антони Марсиал, но Пикфорд спаси.

Двата отбора заемат съответно шесто и седмо място. "Червените дяволи" в момента са на две точки от четвъртата позиция, но след няколко часа разликата може да стане по-голяма, тъй като Арсенал играе с Кристъл Палас на "Емиратс". В сряда пък Юнайтед приема шампиона Манчестър Сити на "Олд Трафорд", а в края на следващата седмица домакинства на друг претендент за топ 4 - Челси.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за промени в НК за сексуалното насилие над деца. ИТН пак скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за промени в НК за сексуалното насилие над деца. ИТН пак скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)