ГОЛЯМА ЕУФОРИЯ! Черно море е вицешампион на България, а ЦСКА ще трябва да...

20066
на 23.05.2024

Черно море ще се окичи със сребърните медали в първенството за първи път през този век, след като си осигури втората позиция в крайното класиране с победа над директния съперник ЦСКА с минималното 1:0 на Националния стадион "Васил Левски" в София.

Единственото попадение в срещата от четвъртия кръг на плейофите в Първата шестица на efbet Лига реализира Пабло Гарсия в 57 минута.

"Моряците" бяха подпомогнати и от факта, че в 50 минута вратарят на червените Густаво Бусато беше изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу Уеслен Жуниор и игра с ръка извън наказателното си поле.

Столичани не убедиха изобщо с играта си, че заслужават нещо повече от загуба в двубоя, въпреки че и дузпа в тяхна полза беше отменена в 63 минута. Варненци, от своя страна, изиграха един много добре тактически построен двубой, в който се възползваха по най-добрия начин от възможността да си осигурят втората позиция, предаде "Гонг".

По този начин ЦСКА ще завърши на третото място и ще трябва да играе бараж срещу седмия в подреждането, ако иска да си осигури участие в Европа догодина. След този двубой разликата между червените и "моряците" е пет точки при оставащ само един кръг до края на шампионата.

Черно море пък ще бъде подгласник на шампиона на Лудогорец исе завръща в европейските клубни турнири, а впечатляващо постижение е и това, че варненци нямат загуба и нито един допуснат гол до момента в плейофите. В последния си мач за сезона столичани, които пък нямат успех след разделянето на първенството, гостуват на Локомотив Пловдив, докато Черно море ще приеме у дома Крумовград.

САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Раците да не взимат прибързани решения, Везните да не пътуват САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Раците да не взимат прибързани решения, Везните да не пътуват
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Атанас Зафиров с първи думи, след като пое БСП от Нинова (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Атанас Зафиров с първи думи, след като пое БСП от Нинова (ВИДЕО)