Голяма победа за ЦСКА! Финалът е близо! Галчев и компания накараха Берое да коленичи

11276
на 06.04.2016

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

ЦСКА изигра най-силния си мач за сезона и победи с 2:0 като гост Берое в първата среща от полуфиналите за Купата на България. Головете за сладкия успех на "армейците" вкараха Самир Аясс в 5-ата минута и Борис Галчев в 53-ата.

Мачът се проведе пред около 10 000 зрителите, близо 4000 от тях бяха фенове на "червените", които мощно подкрепяха любимците си.

Резултатът беше открит от Самир Аясс в 5-ата минута. Тогава момчетата на Христо Янев организираха бърза атака, след която Преслав Йорданов се озова очи в очи с Илко Пиргов и стреля, но стражът на заралии изби. Топката обаче попадна в Аясс, който с шут от десетина метра опъна мрежата на домакините - 0:1.

В 17-ата минута Преслав Йорданов бе изведен зад защитата на Берое, Владимир Зафиров го дръпна, но реферът Цветан Кръстев не отсъди фаул, макар че страничният съдия му сигнализира за нарушението. Последва мълниеносна контраатака на домакините и извеждащ пас към Исмаил Иса, който си пое добре топката, но Анатоли Господинов със сетни сили успя да я улови малко преди таранът да я прати в мрежата.

След попадението играта се водеше предимно в половината на "червените", но положенията пред тяхната врата бяха рядкост. Дори в 24-ата минута Йордан Йорданов шутира от 25 метра, но Пиргов спаси, а 120 секунди по-късно халфът на "червените" отново стреля, този път с глава след центриране от фаул на Галчев, но в аут.

Берое отговори с добър пробив на Делев през центъра, но изстрелът му от 20-ина метра не се получи и излезе високо над вратата.

В 36-ата минута ЦСКА като по чудо не вкара втори гол. Защитникът Кирил Динчев се включи отдясно и центрира отлично към Преслав Йорданов. Таранът стреля, Пиргов успя да докосне топката, която се отби в напречната греда и се върна в игралното поле.

Шест минути след почивката заралии бяха близо до изравнителен гол, когато Милисавлевич получи подаване зад централните бранители на гостите, хвърляйки се успя да я докосне, но тя попадна в ръцете на Господинов.

ЦСКА отговори подобаващо с втори гол в 53-ата минута. Маламов се подигра с бранител на Берое на лявото крило - националът Атанас Зехиров, и центрира отлично към Борис Галчев, който от два метра с глава вкара в празната врата за 0:2.

Второто попадение вбеси публиката на домакините, която започна да хвърля факли на терена и мачът бе прекратен за две минути, след което продължи.

Последва цели 11 минути добавено време, но и то не беше достатъчно на Берое да стигне поне до намаляване на резултата. Така ЦСКА заслужено ликува, след като изигра много силен мач и на терена в Стара Загора по нищо не личеше, че битката се води между тим от челото на "А" група и съперник от "В" група.

Реваншът на стадион "Българска армия" е на 20 април (сряда) от 20:00 часа.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:2
0:1 Самир Аясс (5)
0:2 Борис Галчев (54)

БЕРОЕ: 23.Илко Пиргов, 18.Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 3.Владимир Зафиров, 15.Георги Динков, 70. Том,  27. Игор Джоман, 11. Неманя Милисавлевич, 21. Елиаш, 77. Спас Делев, 10. Исмаил Иса

Резерви: 22. Благой Макенджиев, 71. Илия Миланов, 24.Венцислав Василев, 8. Георги Сърмов, 14. Георги Божилов, 17.Педро Маркес, 9. Станислав Костов

Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 3. Кирил Динчев, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Ангел Грънчов, 17. Милен Кикарин, 13.Йордан Йорданов, 22. Николай Цветков, 8. Борис Галчев (к), 14. Самир Аясс, 20. Станислав Маламов, 9. Преслав Йорданов

Резерви: 12. Стоян Колев, 21. Виктор Райчев, 10. Александър Александров, 11. Павел Головодов, 16. Петър Витанов, 2. Васил Попов, 24. Костадин Хазуров