BG EN

Голяма трагедия: 15 деца са загинали при наводнение в Афганистан

СВЕТЪТ ДНЕС

Голяма трагедия: 15 деца са загинали при наводнение в Афганистан

7066
на 01.08.2020
Голяма трагедия: 15 деца са загинали при наводнение в Афганистан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

16 човека – 15 деца и една жена, са загинали при наводнение в провинция Нангахар в Афганистан, съобщава „Газета”, като се позовава на телевизия Tolo News, която цитира информация от местните власти.

препоръчано

Според изявление на губернатора на Нангахар Аттаул Хогияни,  трагедията се е разиграла в област Куз-Кунар в ранните часове на днешния ден, като наводнението е било предизвикано от силни валежи.

Губернаторът е уточнил, че освен жертвите, има и още четирима пострадали. Десетки домове са наводнени.

Веднага е стартирала спасителна акция в района, която продължава.

 

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (НА ЖИВО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (НА ЖИВО)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК