BG EN

Голяма част от водата на земята е по-стара от слънцето

СВЕТЪТ ДНЕС

Голяма част от водата на земята е по-стара от слънцето

5547
на 26.09.2014
Голяма част от водата на земята е по-стара от слънцето
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По-голямата част от водата на Земята, както и на други места в Слънчевата система вероятно съществува по-отдавна от Слънцето, според ново изследване, цитирано от Space.com, пише "Фокус". Откритието предполага, че такава вода се съдържа в планетите, формирани в Млечния път, а това е добра новина за тези, които се надяват, че Земята не е единственият свят, населяван от живи същества.

препоръчано

„Резултатите от проучването ни показват, че междузвездния воден лед по забележителен начин е издържал на невероятно агресивния процес на раждане на звездите, за да стане част от планетите“, казва водещият автор на изследването Илс Клийвс от Университета на Мичиган. „Ако приемем, че формирането на нашето Слънце е типично за цялата галактика, то междузвездният лед, включващ вода, вероятно е оцелял и е част от всички слънчеви системи извън нашата“, добавя Клийвс. „Това е особено вълнуващо, предвид броя на откритите екзосоларни планетарни системи до днес и че те също са взаимодействали с богата на съставки, поддържаща живот вода по време на формирането си“. 

До момента астрономите са открили приблизително 2000 екзопланети, а много милиарди съществуват неоткрити в дълбините на Космоса. Смята се, че всяка звезда в Млечния път има около себе си най-малко една планета. „Значителна част от водата на Земята е много стара, толкова стара, че предхожда с появата си самата Земя“, отбелязва Клийвс. „За мен, откриването на такъв вид директни връзки между всекидневието ни и галактиката като цяло е запленяващо и отваря прекрасни перспективи за мястото ни във Вселената“. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК