BG EN

Горанов има претенции към скоростта на работа на магистратите

ЧАС ПИК

Горанов има претенции към скоростта на работа на магистратите

6702
на 26.02.2015
Горанов има претенции към скоростта на работа на магистратите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Качеството на живот е обвързано с богатството. Това заяви министърът на финансите Владислав Горанов, предаде БГНЕС.

препоръчано

Горанов беше днес на заседанието на Висшия съдебен съвет, на което заяви, че няма да има увеличение на заплатите в съдебната система с 12%. Попитан дали има претенции към работата на магистратите, защото е правил коментари по случая с Корпоративна търговска банка /КТБ/, Горанов каза: "Имам претенции към скоростта, въпреки че съм сигурен, че спешната помощ е на "Раковска", а не в съдебната власт.

Понякога на нас ни се иска, когато общественият интерес е толкова голям нещата да се случват по-бързо и продължава да ни се иска". Горанов смята, че Върховният административен съд /ВАС/, макар с нищо да не е длъжен на финансовия министър, може и трябва да положи повече усилия за бързо решаване на спора около КТБ, защото общественият интерес е застрашен, а той се мери в милиарди.

Той изключи това да е "отмъщение на ВАС към правителството". Помолен да направи някакъв цитат за финал, Горанов каза с усмивка: "Само законът ще ни даде свобода. Чел съм Карл Май... Толкова нали искате цитат".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Петко Петков дешифрира последните данни пред ПИК TV: „Прогресивна България“ губи от вяла кампания, ППДБ омръзна с... (ВИДЕО) Петко Петков дешифрира последните данни пред ПИК TV: „Прогресивна България“ губи от вяла кампания, ППДБ омръзна с... (ВИДЕО)
ново
Днес: 104
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК