ГОРЕЩО
МРЕЖАТА СЕ ГАВРИ С ИВАЙЛО МИРЧЕВ: Махаш охраната на Пеевски?! Ей това е мъжка приказка. Ти що глад си събрал с Оземпика... ще ги изядеш надве, на три и НСО, и барети, и полиция...
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
САМО В ПИК! Калин Каменов с подробности за грозната провокация на "Възраждане" пред дома му: Било е сбирщина на хора с всякакви комплекси. Нови избори може да са пагубни за държавата (ВИДЕО)
Георги Марков емоционално пред ПИК: Бойко е най-добрият премиер на Прехода! Ако ППДБ влязат във властта, ще ни вкарат във война
Кметът на "Люлин", разкрил една от най-големите афери в "Промяната", с ОТВОРЕНО ПИСМО: Кирил Петков прехвърли вината върху нас! Антикорупционерите се оказаха корупционери
СВЕТЪТ ДНЕС
ГОРДОСТ! Астронавти се похвалиха с първа реколта китайско зеле от Космоса (СНИМКА)
7970
на 18.02.2017
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Астронавтката Пеги Уитсън събра първата реколта от китайско зеле на борда на Международната космическа станция (МКС), съобщава ТАСС.
Американското космическо ведомство припомня, че преди една година на орбиталната станция бяха доставени шест семена от китайско зеле. Едно от тях имаше затруднения да поникне, тъй като беше посадено малко по-високо от останалите и му липсваше влага. В крайна сметка Уитсън е успяла да отгледа и него.
Част от зеленчуците ще останат на борда на МКС, а други ще бъдат изпратени за изследване на Земята в космическия център Кейп Канаверал. НАСА припомня, че на орбиталната станция са били отглеждани различни култури, но тази е първата с китайско зеле.
препоръчано
свързани новини
БЕЗУПРЕЧНА МИСИЯ! Астронавти си направиха 6-часова разходка в Космоса (ВИДЕО)
10033
на 13.01.2017

Двама астронавти ще излязат от МКС на космическа разходка
6094
на 15.01.2016
Астронавти показаха как приготвят пуйка на Международната космическа станция
5234
на 27.11.2015


