ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Коледният ден ще започне със слънчево време, но след обяд от югозапад ще се се появи висока облачност. Атмосферното налягане ще бъде около средното за месеца. Привечер над югоизточните райони ще се снижи, вплътни, но ще остане все още без валежи. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и умерен западен вятър.
Максималните температури ще са между 10° и 15°, сочи прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността ще има привечер по южното крайбрежие, но без валежи. Ще духа до умерен западен вятър. Максималните температури ще са между 13° и 15°. Вълнението на морето ще бъде 1 - 2 бала. Температурата на морската вода е 8° - 10°.
Преди обяд над планините ще бъде слънчево. След обяд облачността ще е променлива, привечер - предимно значителна, но ще бъде без валежи. Ще духа силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9°, на 2000 метра - около 5°.


