BG EN

ГОРЕЩА НОВИНА: ГЕРБ и ВМРО си стиснаха ръцете за детските надбавки

Политика

ГОРЕЩА НОВИНА: ГЕРБ и ВМРО си стиснаха ръцете за детските надбавки

69987
на 18.11.2020
ГОРЕЩА НОВИНА: ГЕРБ и ВМРО си стиснаха ръцете за детските надбавки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Управляващите партии ГЕРБ и ВМРО са постигнали съгласие по спора си за детските добавки, след като стана ясно, че патриотичната формация няма да подкрепи запазването на доходния критерий за месечните помощи.

препоръчано

В пост във Фейсбук съпредседателят на парламентарната група на „Обединени патриоти“ Искрен Веселинов съобщава, че с финансовия министър Кирил Ананиев е договорено, че всички деца трябва да получават подкрепа от държавата.

Върви се към втори вариант, пише Веселинов. Семействата с ниски доходи да бъдат подпомагани с детски надбавки, а всички останали да получат данъчни облекчения в същия размер - като родителите да намалят с 4500 лева годишната си данъчна основа за всяко дете, респективно в резултат ще разполагат с по 450 лева годишна подкрепа.

За този вариант Веселинов съобщи и пред БНР преди дни: „А именно всяко дете да усети някакъв елемент от държавната грижа. Ако приходите в бюджета не са достатъчни, вместо да получават родителите пари пряко от бюджета, да имат възможност да усвоят част от доходите си, които така или иначе внасят данъци и да се получи същия ефект. Тези 50 лв. ще се получат косвено чрез намаляване данъците на родителите. Ако остане този подоходен критерий, това е резервен вариант“.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК