BG EN

ГОРЕЩА ПРОГНОЗА! Анализатори: Шансовете утре да имаме кабинет са по-големи, начинът на избирането му обаче ще бъде величествено грозен

Акценти

ГОРЕЩА ПРОГНОЗА! Анализатори: Шансовете утре да имаме кабинет са по-големи, начинът на избирането му обаче ще бъде величествено грозен

161366
на 02.07.2024
ГОРЕЩА ПРОГНОЗА! Анализатори: Шансовете утре да имаме кабинет са по-големи, начинът на избирането му обаче ще бъде величествено грозен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шансовете да имаме кабинет са по-големи. Очевидно е, че имаме един парламентаризъм тип "тука има - тука нема", каза в ефира на БТВ социологът Боряна Димитрова.

препоръчано

Пожелавам утре правителство да има. Друг е въпросът, че начинът ще бъде величествено грозен със или без "Величие". Имаме три провала на трите големи партии. Политическата криза не е затова, че не може да се намери мнозинство, а заради липсата на доверие. Ако няма изключително тежка ръка и в двете управляващи партии - казармена политическа дисциплина, няма да се получи нищо, коментира политологът Димитър Аврамов.

Въобще не е важно дали Величие е била с четирите процента или Великолепие. 

ГЕРБ е партия построена върху култа към личността на Борисов, заяви Димитър Аврамов.

"Само ГЕРБ и ДПС се харесват в малцинство, налага им се по втория начин да си осигуряват подкрепата: в режим на постоянни обвинения към тези, които не ги подкрепят. С или без “Величие”, ако има правителство, ще се случи по величествено грозен начин", прогнозира той.

"Това ще е едно мъчително гласуване с привкус на достатъчно задкулисни неща", на мнение е с Боряна Димитрова. Според нея, е възможна хипотеза част от депутатите на "Величие" да подкрепят проектокабинета. 

“Величие” е инженерен проект. Сега ще е “Величие”, другият път нещо друго - “Невеличие”. Напълно е възможно да се появят множество радикални, антисистемни политически субекти. Хората започват да гледат към по-силна ръка. Виждаме колко партии се нароиха", прогнозира социологът. 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК