Горещо: Британски и натовски кораби започват игра на „котка и мишка” с руските ВМС на път за Сирия
Очаква се в началото на седмицата руските кораби да преминат през Ламанша
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Британски военни кораби, заедно със сили на НАТО планират да съпроводят отряд от руски военни кораби, начело с руския самолетоносач „Адмирал Кузнецов”, които се отправят от Северния Атлантик към Сирия, пише британският вестник „Телеграф”.
Според предварителната информация, „Адмирал Кузнецов” и атомният крайцер „Петър Велики”, заедно с още придружаващи ги военни съдове днес потеглиха от района на дислокация на Северни руски флот към Средиземно море с крайна цел бреговете на Сирия.
Според източници на „Телеграф” вече са готови оперативните планове за съпровождането на руските кораби.Операцията е замислена в стил „игра на котка с мишка”, твърдят източниците. Очаква се руските кораби да минат през Ламанша в началото на следващата седмица, като е възможно да направят и спиране край северните брегове на Великобритания и да проведат полети от самолетите на борда на самолетоносача.
Не се изключва и възможността групата руски кораби да се раздели и една част да мине край бреговете на Ирландия, за да създаде повече проблеми на съпровождащите ги британски и натовски военни съдове.


