ГОРЕЩО В ПИК TV! Депутатите бягат от коментар след вчерашния щурм на парламента от хората на "Възраждане" (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След вчерашния 7-часов протест пред Народното събрание и здравното министерство срещу "зеления сертификат" и ваксините, организиран от депутата Костадин Костадинов и партията му "Възраждане", при който бе щурмувана сградата на парламента и пострадаха полицаи, участници в акцията и журналисти, депутати коментират размириците, провокирани от техен колега, който се включи в тях он лайн заради карантината си след КСНС при Румен Радев на 10 януари.
"Тези хора имат право. Сертификатите като цяло дотягат на всички, и аз искам да няма, но няма по-добро решение към момента. Все пак претовратяват по-бързото разпространение на болестта. Ваксинацията води до по-леко изкарване на болестта. Проблемът е да не се претоварят болниците и да се преуморят лекарите", каза заместник-председателят на Народното събрание Кристиян Вигенин.
Преди това той критикува поведението на колегите си депутати от "Възраждане". Според него, от няколко седмици от трибуната на парламента те работили и рекламирали протеста си.
Освен това депутатите на Костадин Костадинов призовавали поддръжниците си към нахлуване в парламента, което, според Вигенин, било недопустимо.
Крум Зарков от БСП отказа да се спре пред Ива Николова с мотива, че нямал време за интервюта.
Ива Митева Йорданова-Рупчева от партията на Слави Трифонов, не пожела да се спре пред Ива Николова и да отговори на въпросите й. Бившата шефка на парламента дори и не благоволи да се обърне към нея.
Красимир Вълчев от ГЕРБ също не пожела да се спре за коментар на вчерашните събития. Колежката му Дани Каназирева пък директно препрати Ива Николова към пресцентъра на партията.
Стоян Мирчев от БСП отклони поканата на Ива Николова за коментар с думите, че доста хора се били изказали по темата.
“Ако е за протестите не коментирам, така се разбрахме с ГЕРБ“, отговори лаконично шефът на СДС Румен Христов.
Той обаче направи паралел между януари 1997 г. и януари 2022 г. "Зимата на нашето недоволдство. Не трябва да забравяме това, което се случи преди 25 г. Виждаме, че в управлението днес отново е БСП, дано не се случи пак онова, което се случи през Виденовата зима, защото това не е добре за България", заяви Христова.


