ГОРЕЩО В ПИК TV! Корнелия Нинова: Скандално поведение на трите партии на протеста - не искат редовен кабинет и стабилно управление (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След като вчера парламентарната група на ГЕРБ представи своите предложения за актуализация на бюджет, днес на брифинг в парламента същото направи и БСП. Лидерката на партията Корнелия Нинова обяви, че техните предложения вече са внесени в парламента и предстои да бъдат разгледани между гласуванията на първо и второ четене.
"Призоваваме за разум и отговорност при актуализацията на бюджета, а не предизборно наддаване", каза Нинова, но побърза да представи предложенията на нейната партия.
Лидерът на БСП изрази съжаление, че другите партии не са подкрепили предложението на БСП актуализацията на бюджета да се разгледа в бързи срокове.
"Така не можахме да направим най-отговорното и разумното - общи предложения с обща грижа за хората и се стигна до ситуация сега всяка от парламентарните групи да внася свои предложения", допълни още Корнелия Нинова.
Тя коментира и датата за президентските избори, като обясни, че е от БСП са предложили датата да е 7 ноември, а балотажът да е на 14, за да се избегнат всякакви непредвидени ситуации, тъй като 21 ноември е последната възможна дата, а според сега приетото предложение тогава ще е балотажът.
"Съдбата на третия мандат ще се реши днес от Националния съвет на партията", каза още тя. "В аванс няма как да ви дам нищо", каза още Корнелия Нинова. Социалистката заяви, че какво ще стане мандата и колко ще продължи тази дискусия, ще се реши днес.
Лидерът на БСП посочи, че не е забелязала единомислие в парламента.
"Това, което видяхме последните седмици и вчера скандалното поведение на трите партии на протеста, не искат редовен кабинет и стабилно управление. Не искат мнозинство поне да приемем актуализацията на бюджета. Не искат да работят в почивните дни, за да приемем бързо актуализацията и да дадем спокойствие на хората. Какво можем да направим ние в този момент?", коментира лидерката на БСП.


